لغو محدودیت فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای
لغو محدودیت فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای
بهمن ۲, ۱۳۹۷
کیوسک های تعاملی نیکوکیوسک
کیوسک های تعاملی نیکوکیوسک
بهمن ۹, ۱۳۹۷

آمازون گران‌ترین شرکت جهان شد

شرکت خرده فروشی آمازون آمریکا با پشت سر گذاشتن مایکروسافت و اپل به گرانترین و با ارزش‌ترین شرکت سهامی عام جهان تبدیل شد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، هم اکنون ارزش کل این شرکت آمریکایی 797 میلیارد دلار برآورد می‌شود، ارزش مایکروسافت نیز 783 میلیارد دلار است.

گزارش اسپوتنیک

اپل نیز که پیشتر با رسیدن به رقم هزار و 120 میلیارد دلار با ارزش‌ترین شرکت جهان بود هم اکنون با ارزش کل 702 میلیارد دلار سومین شرکت با ارزش جهان محسوب می‌شود.روز گذشته ارزش سهام آمازون با 3 و نیم درصد افزایش به 1629.5 دلار رسید. اما ارزش سهام مایکروسافت کمتر از یک درصد رشد کرد و به 102 دلار افزایش یافت. 
در ماه سپتامبر هم ارزش کل بازار آمازون به یک تریلیون دلار رسیده بود اما سه ماه گذشته میلادی بدترین دوره بورس‌های آمریکا بوده است چرا که در این دوره بورس‌های آمریکایی سقوط کردند.کارشناسان بر این باورند که خدمات کلود یا ابری در کنار سلطه این شرکت بر بازار فروش اینترنتی از جمله مهمترین دلایل موفقیت آن بوده است. 
از دیگر دلایل موفقیت شرکت آمازون مدیریت جف بزوس بنیانگذار این شرکت است.وی کمتر از 20 مدیر رده بالا دارد و این مدیران به ثبات در جایگاه خود معروف هستند.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *