پرواز آزمایشی پهبادها در اندونزی
پرواز آزمایشی پهبادها در اندونزی
بهمن ۱۷, ۱۳۹۷
برند سازی حلقه مفقوده صنعت نساجی یزد
برند سازی حلقه مفقوده صنعت نساجی یزد
بهمن ۱۷, ۱۳۹۷

رستوران هوشمند بدون پیشخدمت در چین راه اندازی شد

پکنایرنا– به دنبال راه اندازی اتوبوس و خودرو هوشمند بدون راننده در چین، این بار نخستین رستوران هوشمند و بدون پیشخدمت در یکی از شهرهای جنوب شرقی این کشور راه اندازی شد.
به گزارش ایرنا مشتریان در این رستوران که در ایستگاه شمالی قطار ‘چینگ دائو’ در جنوب شرق چین راه‌اندازی شده است می توانند از طریق نمایشگر لمسی، غذای مورد نظر خود را سفارش دهند و با اسکن ‘کیو آر کد’ هزینه آن را پرداخت کنند.
در این رستوران یک نمایشگر بزرگ وجود دارد که انواع غذاها، نوشیدنی‌ها و قیمت ها روی آن نمایش داده شده اسد مشتریان پس از انتخاب غذای خود، هزینه آن را با ‘وی چت’ یا ‘علی پی’ پرداخت می کنند.
پس از دریافت سفارش، سیستم هوشمند به طور اتوماتیک غذای سفارشی را پخته و از پنجره مخصوص به مشتری عرضه می کند همه مراحل ثبت سفارش به طور هوشمند انجام شده و کار بسیار سریع و تمیز است.
آن طور که مالک این رستوران به رادیو بین المللی چین گفته است همه غذاهای رستوران با فناوری پیشرفته و پاک بسته بندی شده و هیچ مواد افزودنی ضد عفونی نشده در این رستوران استفاده نمی شود.
پیش از این در کره جنوبی نیز یک فروشگاه زنجیره ای، سرویس خدمات فروش خود را به طور کاملا هوشمند و بدون استفاده از نیروی انسانی راه اندازی کرده بود.

منبع خبری : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران – ایرنا

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *