مقاله ای کوتاه درباره ی مسئولیت های خریداران

نوآوری جدید برند جین وست در راه اندازی خشکشویی هوشمند
نوآوری جدید برند جین وست در راه اندازی خشکشویی هوشمند
مرداد ۱۶, ۱۳۹۸
برنامه ریز بازار پردازی چیست؟
برنامه ریز بازار پردازی چیست؟
مرداد ۱۶, ۱۳۹۸

مقاله ای کوتاه درباره ی مسئولیت های خریداران

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ارتباط با مدیر فروشگاه :
خریداران باید با مدیران فروشگاه در تماس باشند تا روند بازار ها را درک کنند . این کار برای اطمینان از این امر انجام می شود که کالای تجاری ، تقاضای مورد نیاز را بر آورده می کند و نیز برای اینکه مدیران اطلاعات لازم را درباره ی سطوح انبار و کالاهای با جریان سریع و آهسته از ستاد خدمت مشتری دریافت کنند .

بررسی کالاهایی که در محل های مختلف فروخته خواهند شد و نیز تصمیم گیری درباره ی قیمت ها . بازار پردازان ، دامنه ، نوع کیفیت و کمیت کالای تجاری را برحسب تقاضاها ، روند ها ، بودجه های مشتری و غیره انتخاب می کنند .

انتخاب کالای تجاری :

برنامه ریزی طبقه بندی :


خریدارلازم است روندهای بازار و تحولات اقتصادی را درک کند تا بسته به موقعیت فروشگاه ، کالاهایی را بخرد که نیازها و خواسته های مشتری را بر آورده می کند .

منبع یابی کالای تجاری :


این امر شامل منبع یابی کالاها ، به روز رسانی کالای تجاری موجود و تصمیم گیری درباره ی راهبرد قیمت گذاری برای محصولات منبع یابی شده است . همچنین آنها باید از نظر فروش های منظم و سایر شاخص های عملکردی ، رقابت پذیر باشند .

نشست و مذاکره با تامین کننده :

 

این امر شامل برگزاری نشست منظم با فروشندگان ، تصمیم گیری درباره ی قیمت گذاری ، تحول و شرایط پرداخت فروشنده است . همچنین این امر شامل مذاکره در مورد شرایط مختلف با فروشندگان و برقراری روابط پایدار بلند مدت با تامین کنندگان است .
بازپردازان ، دو کارکرد مهم را انجام می دهند و فرایند هر کار کرد ، نقش حیاتی در قسمت بازارپردازی ایفا می کند .

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *