در آینده ی مدیریت دسته ، دسته ها قالب ها را هدایت خواهند کرد یا قالب ها دسته ها را ؟

برنامه ریز بازار پردازی چیست؟
برنامه ریز بازار پردازی چیست؟
مرداد ۱۶, ۱۳۹۸
تعریف برندینگ خرده فروشی
تعریف برندینگ خرده فروشی
مرداد ۲۰, ۱۳۹۸

در آینده ی مدیریت دسته ، دسته ها قالب ها را هدایت خواهند کرد یا قالب ها دسته ها را ؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

آینده ی مدیریت دسته به این بستگی دارد که آیا قالب مشخصی این دسته را هدایت خواهد کرد یا خیر.

برای مثال :

آیا یک فروشگاه زنجیره ای دسته ی پوشاک را پیش خواهد برد و فروشگاه زنجیره ای مشخصی هم به خاطر این دسته معروف خواهد بود ؛ یا این دسته است که قالب هایی را ایجاد خواهد کرد .

دسته ی غذاهای بین المللی و خارجی می تواند برای خود قالب مجزایی ایجاد کند . در مجموع این که در آینده دسته ها بر تعیین قالب ها تاثیر خواهند گذاشت ، امری اجتناب ناپذیر است .

برای مثال :

تغییر ذهن مصرف کننده :

« موارد اندکی در جهان وجود دارند که مانند نوع بشر ناپایدار و متغییر باشند ». این سخن قدیمی برای حوزه ی خرده فروشی نیز صادق است . از آنجا که مصرف کننده به عنوان پادشاه مد نظر قرار می گیرد ،نه تنها بر آورده کردن نیازهای فزاینده و متغییر آنها ، بلکه بهره مند سازی آنان از طیف گستردهای از موارد عرضه شده بسیار مهم و ضروری است . هنر راضی کردن مشتریان از درک روح و روان مصرف کننده ناشی می شود . ذهن مصرف کننده ، میل و خواسته ی وی را برای

هزینه ی کردن بر اساس احترام به خود ، هویت شخصی و خلاقیت تحریک می کند . تبلیغات و مسیرهای ارتباطی به گونه ای طراحی می شوند که روان مصرف کننده هدف گرفته شود و مورد بهره برداری قرار گیرد . محصولاتی مانند اولد اسپیس ، دنیم و باجاج پالسر تنها نمونه های اندکی از این مسیرهای ارتباطی هستند . به طور مشابه ، اسکوتی پپ ، موتورولا و غیره نیز زنان را به عنوان مشتریان هدف خود شناسایی کرده اند و روی فرصت افزایش حجم فروش خود سرمایه گذاری کرده اند . مدیریت دسته باید نقش کلیدی و مهمی را در درک روح و روان مشتری و بر آورده کردن نیاز های او ایفا کند . این امر به مسوولیت درک نیازهای متغیر مشتری و برآورده کردن نیازهای وی مربوط می شود .

  • مکان یابی یک فروشگاه دسته های جدیدی را هدایت خواهد کرد :

به عنوان مدیر یک دسته ، حضور در مکان یابی کلی خود فروشگاه نیز دارای اهمیت است . مکان یابی فروشگاه شامل جلب توجه مشتریان فعلی و بالقوه می شود . تمام افراد درباره ی مکان هایی از آنها خرید می کنند ، نظرهایی داشته و از آنان تصویرهایی در ذهن دارند . این نظر / تصویر تصمیمات خرید را مشخص می کند و تعیین کننده ی نهایی خریدارانی از انواع محصولاتی است که پیش روی مشتریان قرار می گیرد . نمونه های اخیر مکان یابی / مکان یابی مجدد فروشگاه های خرده فروشی موفق بوده و در آمد خالص سازمان ها را افزایش داده اند . برخی از نمونه های مربوط به مکان یابی فروشگاه های خرده فروشی عبارتند : ساب هیکشا و هایپر سیتی که خودشان را به عنوان مبارزان بخش قیمت گذاری مطرح کرده و با وجود قیمت های پایین کیفیت های بالاتری را عرضه می کنند . این در حالی است که هاپر استوپ خودش را به عنوان تنظیم کننده ی گرایش ها و تولید کننده ی اصلی پوشاک با برند «استوپ » « استوپ » مطرح کرده است . بنابراین ، نیاز به این قبیل

 فعالیت ها را نمی توان مورد تردید قرار داد . این منجر به پیشرفت دسته های جدید و جذب مشتریان بیشتری شده است که منتظر می مانند و به محصولی که قبلاً هرگز آن را ندیده اند ، توجه می کنند .

  • مدیریت فروش فشار روی مدیریت دسته را هدایت می کند تا هوشمندانه کار کند :

هدف مدیریت دسته بهینه سازی ترتیب ها ، طبقه بندی ها ، تبلیغات و معرفی محصولات و نیز ارزش آفرینی مشتری است .

گفته می شود هدف آن بهبود در آمدزایی است ، اما هدف دیگری هم دارد که آن کاهش هزینه هاست . یکی از نمونه های پیاده سازی موفقیت آمیز طرح کلگیت پالمولیو است که در آن شمار SKU کاهشی 25 درصدی داشت ، اما سهم بازار خرده فروشان 11 در صد افزایش یافت و حاشیه ی سود 9 در صد فزونی یافت . با استفاده از مدیریت دسته ، تعداد بسیار زیادی از SKU  ها کاهش می یابند که این به عملکرد کار آمد بسیاری از وظایف کمک می کند . هزینه های نگهداری موجودی انبار و ثبت سفارش و مدیریت کاهش می یابند . اینجاست که مدیریت دسته با مدیریت فروش به هم مرتبط می شوند . می توان آن را « مدیریت دسته توسط فروشنده » نامید .

بنابراین روشن است که با وجود یک نظام مدیریت فروشنده که فناوری رو به رشد از آن پشتیبانی می کند ، مدیریت دسته باید هوشمندانه تر کار کند تا مشارکت های خود را با موفقیت و رشد زنجیره های خرده فروشی به ثمر بنشاند .

  • فناوری اطلاعات :

فناوری اطلاعات ( IT ) نقش بسیار حیاتی ومهمی را در توسعه ی دسته ها و شیوه ی مدیریت آنها ایفا می کند . فناوری اطلاعات به ارائه اطلاعات لحظه به لحظه به مدیران دسته و ارتقای دانش مشتریان درباره ی برخی محصولات ، و توسعه ی دسته های جدید و متنوع کمک خواهد کرد .

 

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *